تجارت یعنی کار با آدمها و کالاها تا جایی که موضوع به کالاها مربوط شود، همه چیز مرتب است؛ اما وقتی پای آدمها به تجارتتان باز میشود، خواه نا خواه باید از قانونها پیروی کنید. اجازه بدهید بی تعارف بگویم که قانون همیشه طرف شما نیست و اگر از آن سر در نیاورید، دیگران قانون را تبدیل به چماقی گردن کلفت میکنند و آن را بی امان بر سر تجارتتان می کوبند. قبل از اینکه دیگران را استخدام کرده و او با قانون به سراغتان بیایند، شما به سمت قانون بروید. اگر توانایی مالی مناسبی دارید، یک وکیل کسب و کار در برج دیده بانی شرکتتان، مستقر کنید. اگر نمیتوانید، چاره ای جز یادگیری بخشی از قانون که به کسب و کارتان مربوط می شود ندارید. کتاب، شروع خوبی برای شما خواهد بود. یکی از کتابهایی که خیلی به کار من آمد، دوره پنج جلدی حقوق تجارت از دکتر ربیعا اسکینی  بود. در این دوره پنج جلدی از سازماندهی فعالیت تجاری گرفته تا شیوه درست نوشتن برات، سفته، چک، قرارداد و قوانین مربوط به ورشکستگی را خواهید آموخت. خواندن کتاب ( قانون کار ) هم میتواند در این زمینه به شما کمک کند. .منبع خوب زیاد است. این کتابها را تنها یک دست گرمی جانانه برای یادگیری قانون در نظر بگیرید.

تجارت آنالین، روش های برخط

واقعیت بازاریابی آنالین، کاری ساده تر و حتی فراتر از همه چیزهایی است که هر روز درباره اش می شنویم. ساده است، اما به پشتکار زیادی نیاز دارد. برای موفق شدن در تجارت های آنلاین باید تا کتیک های بازاریابی آنلاین را بشناسید و آنها را اجرا کنید در ادامه چند نکته مهم را با هم بررسی میکنیم .

سئو، بازاریابی بیصدا برای یک تجارت اینترنتی

اگر تجارت آنلاین را به یک سه پایه تشبیه کنیم، یکی از پایه های آن متعلق به سئو خواهد بود. بدون سئو، شما اصلا دیده نمی شوید که بخواهید کاری را در فضای مجازی به سرانجام برسانید. اگر سایت شما به وسیله موتورهای جستجوی برجستهای مثل گوگل، یاهو و تجارتتان در یک بازه زمانی کوتاه، طی خواهید کرد. بهروز بودن غیره، مهم و قابل ارائه شناخته شود، راه زیادی را برای موفقیت در زمینه سئو میتواند به برگ برنده شما تبدیل شود. در این زمینه، بهترین منبع، خود گوگل است. وبلاگ گوگل را دنبال کرده و آخرین مقاله های آن را با دقت مطالعه کنید.

بازاریابی با کمک موتورهای جستجو

بسیاری از بیزنسهای آنلاین، برنامه های بازاریابی موتورهای جستجو را امتحان می کنند تا به ازای پرداخت مبلغی، سایت آنها در رتبه های بالایی از نتایج این جستجوها– غالبا صفحه نخست – قرار داده شود. هر کدام از موتورهای جستجوی بزرگ، حاضر هستند بندی پولی را که به نام ( برنامه های پرداخت به ازای هر کلیک ) هم شناخته میشوند انجام دهند. این برنامه ها با عنوان فهرست روی وبسایتها قابل مشاهده اند. در این میان، رقابت بر سر کلمه های کلیدی، «Links Sponsored «یا «لینکهای اسپانسری» مهمترین دلیل ارتقای رتبه بندی است. اگر چه انتخاب های زیادی دارید و چیزهای گیج کننده هم کم نیستند اما برای یک تجارت اینترنتی باید کمپین های خودتان را با دقت برنامه ریزی کنید، بودجه بندی مناسبی را انجام دهید و آماده باشید. تنها در این صورت، .چنین ترفندهایی میتوانند در ارتقای بازدیدکنندگان سایت تان به شما کمک کند.

محتوا، چیزی فراتر از یک پادشاه است

روی سئو و استفاده از سامانه تبلیغات موتورهای جستجو، تاثیر بسیار زیادی روی تجارت اینترنتی شما با وجود این که کار کردن میگذارند اما با این وجود، باید روی تولید محتوای ارزشمند و از همه مهمتر هدفمند، زمان بگذارید. این تولید محتوا با نوشتن مقاله های مرتبط با زمینه تجارت تان آغاز میشود و تا تولید پادکست و کلیپ به پیش میرود. در چه زمینهای فعالیت میکنید؟ هیچ فرقی نمیکند. مهم این است که مطلبی خواندنی بنویسید یا کلیپی جذاب تولید کنید که مخاطب با آن درگیر شود، زمان زیادی را در .سایت شما بگذراند و در نتیجه صاحب یک رتبه بالای طبیعی در موتورهای جستجو شوید.

آگهی بدهید

تا کتیک دیگری که میتوانید برای جلب بازدیدکننده به تجارت آنلاین تان از آن استفاده کنید، نمایش آگهی آنلاین است. شما با خرید فضای تبلیغاتی دیگر وبسایتها – البته به صورت هدفمند – مخاطب خاص خودتان را به طور مستقیم به وبسایتتان روانه میکنید.

نمایش آگهی آنلاین روی وبسایت های محبوب، هزینه نسبتا زیادی دارد؛ اما اگر درست و جذاب به کار گرفته شوند، تاثیر خوبی .روی ساخت تجارت اینترنتی شما میگذارند.

با ایمیل مارکتینگ بازاریابی کنید

ایمیل و تجارت اینترنتی مثل دو سر یک طناب به هم گره خورده اند. از نظر بسیاری از صاحبان تجارت آنلاین، ایمیل از جمله ابزارهای عالی برای جذب ترافیک است زیرا نتیجه میدهد. طبق آمارهای جهانی، یک ایمیل شخصی سازی شده میتواند از ۶ تا ۳۰ درصد با پاسخدهی مثبت همراه باشد. حالا سوال اینجا است که چه چیزی باید در محتوای یک ایمیل، نمایش داده شود؟ چیزهایی مثل، پیشنهادهای تخفیف یا به روزرسانی محصولات سایت از پرکاربردترین موضوع ها برای ایمیل های تجاری هستند. نکته کلیدی در ایمیل های تجاری، وجود پیوندها است تا کاربران بتوانند با یک کلیک موس، به طور مستقیم وارد سایت تان شوند.

نمونه های کاربردی برای راه اندازی یک تجارت اینترنتی

گاهی همه چیز خوب است جز این که نمیدانیم در چه بستری فعالیت خودمان را آغاز کنیم. در این جور مواقع، دیدن لیستی از ایده ها میتواند بسیار کارساز باشد. چون یا همان ایده را برای اجرا انتخاب میکنیم یا در اثر دیدن آن ایده، فکری ناب به ذهنمان خطور میکند. در ادامه، ایده تجاری را با هم بررسی میکنیم.

شبکه آگهی

شبکه آگهی به ساماندهی فروش آگهی های مبتنی بر وب و پیدا کردن سایت های دارای ترافیک بالای بازدیدکننده یا سایتهای هدف میپردازد. سپس روی این سایتها آگهی های بنری یا ابر پیوندها را قرار میدهد. از بعضی جنبه ها، این شبکه ها درست همانند آژانس های مرسوم تبلیغاتی عمل میکنند؛ زیرا آنها نیز در جستجوی بهترین مکان برای آگهی کردن هستند. شما میتوانید شبکه آنلاینی را راه اندازی کنید که آگهی ها را به وبسایت های عمومی ارائه دهد. به این ترتیب به مخاطب گسترده ای دست پیدا می کنید. علاوه بر این، میتوانید شبکه ای خاص برای گروهی ویژه طراحی کنید که به آن شبکه عمودی هم گفته میشود و آگهی هایی از نوع خاص فروشندگان، بنا به محصولشان یا موقعیت جغرافیای شان ایجاد کنید. یک جامعه کوچک اما هدفمند، موفقیت های بزرگتری را .نسبت به جامعه ای بزرگ اما بسیار متنوع کسب میکند.

سایت فروش قطعات اتومبیل

فروش قطعات جایگزین اتومبیل های کمیاب یا اسپورت، یک تجارت اینترنتی است که می تواند شما را پولدار کند. در این نوع تجارت اینترنتی چند گزینه پیش پایتان است.

قطعات جایگزین را به قیمت کمی بخرید و در ازای مبلغی سود، آن را در سایت خودتان بفروشید :گزینه اول

یک پورتال اینترنتی ایجاد کنید تا افرادی که به دنبال خرید و فروش این گونه قطعات هستند، دور هم جمع شوند. البته این گزینه دوم  روش کم هزینه تر است. 

چون الزام نیست به خرید و فروش محصولات بپردازید یا نگران انبارداری باشید.

خلاصه ای از آنچه با هم خواندیم

از یادگیری مسائل حقوقی مربوط به کارتان فرار نکنید. هر جمله حقوقی میتواند یک کسب و کار را نجات دهد یا آن را یک شبه ویران کند تجارت اینترنتی یعنی استفاده درست و آگاهانه از استراتژی های نوین بازاریابی. بازاریابی، محصول شما را میفروشد پس با آن دوست باشید .

منبع : https://www.khanesarmaye.com/