مشخصات دانشنامه سلامت
موضوع دانشنامه :
آیا گردو برای شما مناسب است؟

شرح این دانشنامه :

مزایای سلامت گردو

آیا گردو برای شما مناسب است؟

و مواد معدنی، مزایای استفاده از این آجیل ها را به عنوان بخشی از یک رژیم متعادل گردو غنی از چربی های خوب، ویتامین ها بیان می کنیم این مطلب توسط های سالمت تهیه شده است.

گردو چه هست؟

آنها در پوسته سخت رشد می کنند که وقتی باز می شود گردو را نشان می دهد. پس از آن در دو قسمت تقسیم شده و از این رو شما .با دیدن آنها به عنوان بخش های صاف آشنا خواهید شد. گردو معمولا خوراکی خام یا بو داده است.

ارزش تغذیه ی گردو

اما آنها نیز منبع خوبی از اسید چرب (PUFA (گردو حاوی چربی های خوب، مانند چربی های اشباع نشده و چند غیراشباع .می باشند B و برخی از ویتامین های E ضروری امگا 3 می باشد. آنها همچنین شامل آهن، سلنیوم، کلسیم، روی، ویتامین هستند.

آیا گردو برای مغز خوب است؟

 گردو حاوی مواد شیمیایی مهم و همچنین مقادیر زیاد چربی های غیر اشباع است که مزایای بالقوه برای سالمت مغز امگا 3 نقش مهمی در کاهش استرس اکسیداتیو در مغز دارد .

فولات و اسید الاگیکیک که در گردو نیز یافت می شوند نیز به E علاوه بر چربی های خوب، سایر مواد مغذی مهم مانند ویتامین .عملکرد عصبی و حافظه کمک می کنند.

آیا گردو موجب تقویت خلق و خوی می شود؟

امگا 3 موجود در گردو، در توسعه و عملکرد سیستم عصبی مرکزی مهم است. تحقیقات مثبت و شواهد بالینی وجود دارد که نشان می دهد که اسید های چرب امگا 3 در برخی از اختلالات خلقی خاص نقش مهمی دارند.

آیا گردو برای سلامت قلب مفید است؟

روغن گردو مزایای مطلوب تر به اندوتلیال مصرف گردو ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی تابع است که پوشش داخل خون ما و عروق لنفاوی را فراهم می کند. همچنین تحقیقات در مورد کل گردو انجام شده است و نشانگرهای التهاب را بهبود بخشند، که همچنین به کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است می توان سطح کلسترول مطالعه ی مجله تغذیه بریتانیا نشان داد افرادی که بیش از چهار بار در هفته گردو مصرف می کنند، خطر بیماری قلبی عروقی را تا .37 ٪کاهش میدهند.

آیا گردو به کاهش وزن کمک می کند؟

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که مصرف گردو در جای دیگر غذاها موجب افزایش وزن نمی شود، گرچه انرژی آنها غنی ..است، و جایگزین میان وعده های عالی برای کسانی که می خواهند وزن خود را مدیریت کنند، وجود ندارد.

آیا گردو برای سیستم گوارش خوب است؟

مطالعات  اخیر حیوانات نشان داده است که مصرف گردو می تواند میکروبیوم روده را غنی سازی کند و سویه های باکتری های خاص را افزایش دهد که می تواند منافع بیشتری را برای انسان ها به همراه تحقیقات بیشتری به ارمغان بیاورد.

منبع : http://www.hisalamat.com/