مشخصات روستا 
منطقه :
تنکابن مازندران
محصول روستا :
کوزه های سوفالی ابزار الات گشاورزی
جمعیت:
3680
سفر تیم تحقیق شرکت :

شرح مختصری  درباره روستا  :

پیرامون روستای نوشا را کوه‌های سر به آسمان ساییده‌ای فراگرفته است. درختان تنومند و جنگل‌های پرشاخ و برگ، طبیعت شگفت‌انگیز آن را چنان زیبا ساخته‌اند که دل کندن از نوشا دشوار است. هنگامی هم که باران می‌بارد، سرتاسر روستا پوشیده از ابر می‌شود؛ آن اندازه که جز توده‌های ابری چیزی نمی‌توان دید.
برای رفتن به نوشا باید از میان جنگل‌های دوهزار گذشت. از کنار رودخانه‌ی نوشارود راه سپرد تا به این روستای دل‌انگیز و بسیار زیبا رسید. اما این کار به سادگی شدنی نیست. می‌توان نیمی از راه را، تا رسیدن به دامنه‌ی کوه‌ها، با خودرو رفت اما نیم دیگر را باید پیاده پیمود و از سختی کوهنوردی و بالاکشیدن از بلندی‌ها نهراسید. اما آن‌ها که کوهنوردی و جنگل‌پیمایی را دوست دارند، راه دلخواهی درپیش خواهند داشت و از طبیعت سرشار از شگفتی و شوق ورز آن بهره‌ها خواهند برد. به‌ویژه گذر از میان جنگل و دره‌ای که راه به بلندی‌های روستای نوشا می‌کِشد، شادی‌بخش است. روستای نوشا جاده‌ی ماشین‌رو ندارد.
نوشا در گستره‌ی دوهزارِ شهرستان تنکابن، در استان مازندران، جای دارد. فاصله‌ی نوشا تا تنکابن اندکی بیش از 50 کیلومتر است. در فصل سرما، کسی تاب ماندن در نوشا را ندارد. هوا چنان سرد می‌شود که تحمل آن برای هیچکس امکان‌پذیر نیست. حتا خود روستاییان نوشا را ترک می‌کنند تا فصل سرد و یخبندان را درجایی دیگر بگذرانند.

جاذبه روستا : آبشار کوهسر، آبگرم فلکده، دشت دریاسر،