مشخصات دانشنامه سلامت
موضوع دانشنامه :
چای بلومینگ

شرح این دانشنامه :

چای بلومینگ یک چای آنتی اکسیدانی عالی است ، با مزایایی که شامل تقویت سوخت و ساز بدن ، محافظت از پوست ، جلوگیری از بیماری های مزمن مانند سرطان ، کاهش استرس ، بهبود سلامت قلب ، تحریک عملکرد شناختی و کاهش التهاب است. همچنین در معالجه بیماری تنفسی ، تقویت بینایی و هضم خوب کمک می کند.این نوشیدنی بی نظیر ریشه در چین دارد ، جایی که به طور سنتی برای طیف عظیمی از شرایط پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. چای بلومینگ به دلیل حضور زیاد کاتچین ها ، فلاونوئیدها ، اسیدهای آمینه و سایر آنتی اکسیدان ها فواید سلامتی زیادی دارد.

خواص چای بلومینگ:
چای بلومینگ برای افراد بسیار مفید است.

افزایش متابولیسم و کاهش وزن :

مقدار کافئین موجود در چای سبز ، به تقویت سوخت و ساز بدن کمک می کند که توسط تعدادی از مواد مغذی دیگر تهیه شده است که می تواند به بهینه سازی عملکردهای بدن کمک کند. چای بلومینگ همچنین باعث کاهش وزن می شود و باعث می شود چای بلومینگ برای افرادی که سعی در کاهش وزن خود دارند ، یک انتخاب محبوب باشد.


چای بلومینگ سرشار از آنتی اکسیدان است :

کاتچین ها و فلاونوئیدهای موجود در چای سبز برای داشتن توانایی جستجوی رادیکال های آزاد و خنثی کردن آنها قبل از ایجاد بیماری مزمن ، استرس اکسیداتیو یا التهاب در بدن ، مفید هستند. این باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

مراقبت از پوست :

پلی فنولیک ترکیبات به ویژه برای سلامتی پوست مفید هستند. آنها نه تنها رشد مجدد سلولهای جدید را تحریک می کنند بلکه از تجزیه کلاژن و سایر سلولهای پوستی که منجر به ایجاد چین و چروک و لکه های سنی می شوند نیز جلوگیری می کنند.چای بلومینگ می تواند تا حدودی از پوست شما در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کند و علائم پیری و آسیب آفتاب را کاهش دهد.پتانسیل ضد سرطان :

اثرات ضد جهش زا چای سبز بسیار مورد قبول و شناخته شده است و ظرفیت آنتی اکسیدانی این چای غیرقابل انکار است. براساس گفته های مرکز سرطان (Memorial Sloan Kettering) ، تعدادی از مطالعات انجام شده در چین می گویند که مصرف چای سبز ممکن است اثر محافظتی در برابر سرطان روده بزرگ و معده داشته باشد

چای بلومینگ سلامت تنفس را بهبود می بخشد :

اگر از سرفه ، سرماخوردگی یا احتقان رنج می برید این چای به سرعت مجاری تنفسی شمارا باز میکند.

منبع : https://www.beytoote.com/health