اکبر گداری رایزن بازرگانی ایران در ارمنستان
 واهان کروبیان وزیر اقتصاد ارمنستان
 عباس ظهوری سفیر ایران در ارمنستان

ایران گاز طبیعی، انواع مصالح ساختمانی، مواد و محصولات پتروشیمی و پلاستیکی، تجهیزات و ماشین آلات، میوه و تره بار، قیر و خدمات تولید آسفالت، مشتقات نفتی، مواد غذایی و شوینده، شیشه و بلورجات، محصولات آهنی و فولادی، کیف و کفش و پوشاک، جوجه یک روزه و شترمرغ و ... به ارمنستان صادر می‌کند.


ارمنستان همچنین به دلیل مشکلات سیاسی با ترکیه ۲۲۵۰ کالا‌های وارداتی از این کشور را تحریم کرده است، اقدامی که فرصتی طلایی برای صادرات بیشتر محصولات ایرانی به ارمنستان را مهیا کرده است.


ارمنستان که همرز ایران است در عین حال عضوی از بازار بزرگ اوراسیا محسوب می‌شود و با توجه به ارتباطات گسترده ارمنستان با کشور‌های مختلف شرایط برای تجار و تولیدکنندگان ایرانی فراهم است تا به بازار‌های تمام جهان دسترسی پیدا کنند.


وزیر اقتصاد ارمنستان با بیان اینکه ایران می‌تواند از ارمنستان به عنوان پلی برای فروش و ارائه کالا‌ها به تمام جهان استفاده کند، خاطرنشان کرد: ایجاد مراکز تولید در خاک ارمنستان را به فعالان اقتصادی برای دسترسی تولیدات آن‌ها به بازار‌های کشور‌های ثالث پیشنهاد می‌کنیم.


حجم مبادلات تجاری ایران و ارمنستان سالانه ۴۰۰ میلیون دلار است که میزان صادرات کشورمان به ارمنستان در سال گذشته ۱۳۷ میلیون دلار بوده است.


مسئولان هر دو کشور معتقد هستند که ظرفیت همکاری‌های اقتصادی ایران و ارمنستان بیشتر از میزانی است که در حال حاضر انجام می‌شود و به همین دلیل به دنبال راهکار‌هایی برای افزایش تجارت هستیم.


احداث بزرگراه شمال جنوب با روسازی بتنی که از مرز ایران و ارمنستان شروع و تا مرز این کشور با گرجستان امتداد می‌یابد از اقدامات مهمی است که دولت ارمنستان در جهت تسهیل تردد و رشد و توسعه تجارت خارجی بین ایران و ارمنستان انجام می‌دهد.