به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، بیت کوین سرانجام نه تنها جایگاه خود را در کانال ۲۶ هزار دلاری تثبیت کرد بلکه به لطف ورود تقاضاهای جدید برای دومین بار به کانال ۲۷ هزار دلار نیز وارد شد. 

 بازدهی هفتگی محبوب ترین ارز دیجیتالی جهان به مثبت ۱۷.۷۴ درصد رسیده است. طی ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین با ثبت صعود ۰.۳۹ درصدی به ۲۷ هزار و ۴۲.۷۲ دلار رسید. بالاترین رکورد ثبت شده ارزش بیت کوین مربوط به روز ۲۷ دسامبر سال ۲۰۲۰ بوده که در آن این ارز به قیمت ۲۷ هزار و ۲۷۳ دلار رسید. رکورد قبلی این ارز مربوط به روز ۲۶ دسامبر سال ۲۰۲۰ بوده که در آن این ارز به قیمت ۲۵ هزار و ۶۸۳.۲۹ دلار رسید.

بیتکوین امسال را رویایی سپری کرده و ارزش آن نسبت به ابتدای سال حدود ۱.۷۵ برابر افزایش یافته است. ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر بیش از حدود ۴۷۵ میلیارد دلار است.

پتر شف- کارشناس ارزهای دیجیتالی گفت: حدود ۷۰ درصد کل سهم بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین است و این بدان معناست که هر تغییر و تحولی در قیمت بیت کوین روی قیمت سایر ارزهای دیجیتالی نیز تاثیر مستقیمی خواهد داشت. شاهد بودیم که ۲۰۲۰ برای ارزهای دیجیتالی فراموش نشدنی و پر از دستاوردهای بزرگ بود.  

برخی از معامله گران معتقدند بیتکوین پتانسیل شکستن سقف ۱۰۰ هزار دلاری را نیز در طولانی مدت دارد.   بیتکوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

البته صعود قیمتها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به بیت کوین نبود و قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر افزایشی بود؛ به گونه‌ای که اتریوم با ۳.۹۲ درصد افزایش به ۷۳۶.۴۳ دلار، بیت کوین کش با ۲.۲۷ درصد صعود به ۳۶۴.۴۹ دلار، لایت کوین با ۲.۰۶ درصد جهش به ۱۳۱.۰۸ دلار،  مونرو با ۳.۰۱ درصد صعود به ۱۶۴.۰۸ دلار، دش با ۰.۹۲ درصد پیشروی به ۱۰۸.۱۵ دلار، زدکش با ۰.۶۳ درصد افزایش به ۶۸.۹۹ دلار و میکر با ۳.۷۳ درصد صعود به ۵۸۷.۴۰ دلار رسید.

منبع: ایسنا