وزیر خارجه عربستان سعودی در یک کنفرانس خبری با همتای عراقی خود بر توسعه مناسبات تجاری میان دو کشور تأکید کرد به نقل از پایگاه خبری دجله، ( فیصل بن فرحان آل سعود ) وزیر خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که به گزارش گروه بین الملل روابط کشورش با عراق بسیار حائز اهمیت است و نتایج مثبتی برای دو طرف و نیز منطقه خواهد داشت .

وی خاطرنشان کرد که گذرگاه مرزی ( عرعر ) میان عربستان و عراق طی 7 روز آینده در زمینه توسعه مناسبات تجاری میان دو طرف افتتاح میشود .

روز گذشته وزیران امور خارجه عراق و عربستان در یک نشست خبری مشترک که به شکل ویدئو کنفرانس بود، حضور یافتند خبرگزاری رسمی عراق، روز گذشته خبر داد که بغداد و ریاض در راستای توسعه همکاری های مشترک در 13 زمینه توافق کرده اند .

دو کشور عراق و عربستان بار دیگر در حالی از توافقات میان یکدیگر خبر میدهند که هشدارهای زیادی از سوی سیاستمداران عراقی درباره نقشه سعودی ها برای دخالت در عراق از در سرمایه گذاری در این کشور مطرح شده است.

هشدار نوری المالکی درباره طرح های زیانبار سعودی برای عراق

پروژه کشاورزی ریاض در جنوب عراق و در صحرای السماوه همچنان با مخالفت هایی در داخل این کشور مواجه است و مخالفان معتقدند که این اقدام تهدیدهای امنیتی بسیار خطرناکی به همراه دارد؛ زیرا توسط رژیمی قرار است عملی شود که سوابق متعددی در آسیب زدن به امنیت و ثبات عراق دارد و ضمن صدور فتواهای تکفیری، صدها انتحاری به عراق فرستاده و خصومت آن با عراقیها برملا شده است .

منبع : https://www.tasnimnews.com/fa/news/