البته بگم من با غذا های آسیای شرقی خیلی اکی نیستم و دوستش ندارم ولی داستان چاپ استیک متفاوت هست که میگم خدمتتون
استفاده از این وسیله به نظر شخصی من کلی فایده داره که بعضی از اونها رو مینویسم
۱-برای حل سختی غذا خوردن با چاپ استیک تمرین میخواد و این خودش تمرینی هست برای ما که زود در بازرگانی خسته نشیم و نریم دنبال راحت ترین کار حتی به قیمت از دست دادن فرصت ها.
۲-ما با استفاده از چاپ استیک با حوصله غذا میخوریم چون نمیتونیم مثل قاشق بیل گونه بزنیمش تو غذا 😀 و پرش کنیم و تند تند بخوریم بلکه کم کم و با حوصله غذا خواهیم خورد پس لذت جزئیات غذا رو میبریم.
۳-چون سرعت خوردن و همینطور حجمش در هر بار برداشت از بشقاب میاد پایین پس غذا بهتر جویده میشود و برای سلامتیمون  خیلی خوبه.
۴-چاپ استیک کوچیک هست و همیشه میتونه تو کیفمون باشه
۵-استفاده از چاپ استیک برای خیلی ها جالبه، چون خاصه چون یکم غذا خوردن باهاش سخته و همین میشه علتی که سر صحبت و با ما در این مورد باز کنن تازه طبق اطلاعات بالا ما کلی هم دلیل داریم برای استفاده ازش ، حالا حسنش چیه بازرگانست و ارتباطاتش ما بهانه ساختیم برای ارتباط برای حرف زدن و این خودش خیلی خوبه و میتونه کمک باشه.
۶-استفاده از چاپ استیک در سفرها هم خیلی جذابه مخصوصا اگر به آسیا شرقی برویم این حسی که به طرف مقابلمون میدیم  که از یک وسیله سنتی آنها بلدیم استفاده کنیم و دوستش داریم براشون میتونه خیلی جذاب باشه و کلی تو روابط آدم تاثیر میزاره .
البته چاپ استیک در کشورهای مختلف کلی حکایت داره و تاریخچه  که مطالعه اونها هم جالبه .
خلاصه کلام با خوب دیدن از هر چیز ساده ایی حتی از دو تا تیکه چوب به اسم چاپ استیک هم میشه کلی استفاده های باحال کرد چه در زندگی چه تو بازرگانی و سفر  پس خوب ببینیم و خوب عمل کنیم.